Nicoara Ioan

Adresez, in calitate de primar al oraşului Iernut, un sincer bun venit tuturor celor ce aţi accesat acest site, în numele comunităţii acestui oraş, al administraţiei publice locale şi al meu personal.

Dorim să venim în sprijinul cetăţenilor, oferindu-le dreptul la informaţia produsă şi gestionată de administraţia publică locală şi în acelaşi timp să fim o fereastră deschisă permanent tuturor celor ce vor să ne cunoască oraşul si satele aparţinătoare.

Cu siguranţă venind in comunitatea noastră veţi găsi măcar un lucru care vă va capta atenţia şi dorinţa de a cunoaşte pe viu frumuseţea unică a acestor meleaguri, oamenii prietenoşi, ospitalieri şi farmecul locurilor marcate de istorie.

Totodată, oraşul Iernut oferă diverse oportunităţi de afaceri ce vă vor îndemna să investiţi în comunitatea noastră, asigurându-vă cu responsabilitate de existenţa unei administraţii publice locale deschise şi transparente.

Mă folosesc de acest prilej să adresez multumiri vouă, dragi locuitori ai oraşului Iernut, pentru că aţi avut încredere în mine şi m-aţi sprijinit în realizarea unor proiecte, investiţii foarte importante pentru comunitatea noastră.

Cu determinare, cu efort şi cu încredere în viitor, împreună şi cu ajutorul lui Dumnezeu vom face tot ce ne stă în putinţă astfel încât să fim mândri de oraşul nostru - Oraşul Iernut.

Ioan Nicoară - Primar oraş Iernut.